English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Ārējo sakaru daļas aktualitātes
01.11.2006
Students Polijā – ārpus stereotipiem

Students Polijā – ārpus stereotipiem

Vroclavas universitātei ir vairāk kā 300 gadu darbības pieredze, un tās absolventu vidū ir arī 8 Nobela prēmijas laureāti. Jau statistika vien ir iespaidīga, bet vēl iespaidīgāki ir piedāvājumi ārvalstu studentiem. Piemēram, Erasmus ofisa darbinieki kopā ar poļu studentiem nepārtraukti strādā pie tā, lai katram no mums būtu iespējas iepazīt šīs valsts kultūru, vēsturi, cilvēkus, tradīcijas utt. Katru nedēļu notiek pasākumi ikvienai gaumei – koncerti, ekskursijas, pikniki, kultūras iestāžu apmeklējumi…to visu pat nevar uzskaitīt. Un katrā no tiem vienmēr satiksi kādu jaunu cilvēku, jo iepazīt visus ārvalstu studentus, kuri mitinās 17 stāvus augstā Erasmus studentu viesnīcas ēkā vienkārši nav iespējams!

Visas formalitātes, kas jākārto universitātē sakarā ar studentu apliecības vai studiju grāmatiņas saņemšanu, problēmas nesagādā, jo darbinieki ir atsaucīgi un saprotoši – ne jau pirmais ārzemju students pie viņiem atnācis. Tomēr, ja arī gadās kāda ķbele, vienmēr vari pajautāt palīdzību poļu studentiem, kuri noteikti izpalīdzēs.

 Taču mūsu galvenais mērķis tomēr ir studēt – izvēlēties nepieciešamos un arī sev tīkamos mācību priekšmetus un iegūt jaunas zināšanas - apmeklējot lekcijas, izpildot pasniedzēju prasības un studējot, mūsu gadījumā, angļu valodā. Pasniedzēji, kas strādā ar Erasmus studentiem, ir profesionāļi savā jomā, ar labām valodas zināšanām, tāpēc ir jāplāno vairāk laika patstāvīgajam darbam, piemēram terminu apgūšanai svešvalodā. Taču arī šeit Erasmus programmas koordinatori nāk palīgā – piedāvājot iespēju mācīties valodu tandēmā ar studentu, kura dzimtā valoda ir, piemēram, angļu. Princips ir vienkāršs – es mācu tev latviešu valodu, bet tu man – angļu. Padziļinātai valodu apguvei studenti tiek iesaistīti arī dažādos valodu kursos, kuros vienīgā problēma ir mācību valoda, proti, visi paskaidrojumi tiek sniegti poliski. Lai arī tas viss izklausās nopietni, lektori ir pretimnākoši un saprotoši – gandrīz tāpat kā pie mums, visu var sarunāt! Interesants novērojums – poļu studenti, kuri studē Juridiskajā fakultātē vienmēr uz lekcijām ierodas formāli ģērbti – puiši uzvalkos un meitenes melnās biksēs vai svārkos un baltās blūzēs. Mūsu skatījumā tas izskatās eleganti, jo dažkārt RA pat sesijas laikā ģērbjamies ikdienišķi.

Ja tomēr kādam nav gana ar pilsētas un Erasmus koordinatoru piedāvātajām aktivitātēm, var brīvo laiku pavadīt sportojot. Vroclavas universitātes sporta komplekss piedāvā visplašāko sporta veidu klāstu studentiem pieņemamā laikā: tradicionāli – basketbols, futbols, volejbols un citi „-boli“, aerobika, peldēšana, teniss, trenažieri, pilates, joga un pat austrumu cīņas. Atliek tikai izvēlēties!

Šīs noteikti nav stāsta beigas, vēl ir daudz ko stāstīt – par pilsētas vēsturi, skaistākajām vietām, par to, ka šajā pilsētā atrodas vecākais restorāns Eiropā, par to, ka šī ir viena no bagātākajām pilsētām Eiropā …bet, lai nebūtu tik daudz jāstāsta, pārliecinieties paši! Garantēju, ka visu RA studiju programmu studenti var atrast ko saistošu sev šeit – studentu pilsētā, kurā par tevi rūpējas. Tev tikai atliek sazināties ar savu Erasmus koordinatoru un viss kļūs iespējams!

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv