English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Ārējo sakaru daļas aktualitātes
17.12.2006
Rēzeknes Augstskolas studenti iepazīst Drēzdeni

Rēzeknes Augstskolas studenti iepazīst Drēzdeni

Nedēļas laikā studenti radošā un spraigā darbā iepazina Drēzdeni un viņu mērķis bija sagatavot fotoizstādi, kā arī informatīvu bukletu.

5. decembrī RA tika atklāta izstāde, kura vēsta par redzēto, piedzīvoto un izjusto Drēzdenē. Izstādi sagatavoja projektā iesaistītie jaunieši, kuri Drēzdeni iemūžinājuši bildēs no sava skatu punkta, parādot ievērojamākos kultūras pieminekļus, izglītības un izklaides objektus pilsētā. Izstādes atklāšanā piedalījās apvienības „Europe Direct” projekta vadītājs, izstādes līdzautors un iedvesmotājs Mihails Šils no Vācijas. Jāpiebilst, ka šī izstāde bija aplūkojama arī Drēzdenes mākslinieku klubiņā „Mondpalast”. Tiek plānots, ka drīzuma klajā nāks informatīvais buklets „Drēzdene jauniešiem”, kurā tiks sniegta aktuāla informācija par Drēzdeni – atpūtas, nakšņošanas, ēdināšanas, ceļošanas iespējas, kā arī lietderīgas interneta saites.

RA studenti dalās iespaidos par projektu:

Mārīte Šitca, 4. kurss (vācu valodas skolotāja specialitāte)

  • Līdz brīdim, kad nokļuvu Drēzdenē, man nebija sevišķa priekšstata par šo pilsētu. Var teikt, ka es atklāju ko jaunu un nebijušu. Drēzdene atrodas stratēģiski izdevīgā vietā, tāpēc ir ļoti piemērota jauniešu studiju, prakšu un izklaides iespēju izmantošanai. No šī projekta es guvu lielisku praksi sadarboties ar cittautiešiem, jo mēs strādājām grupās, kurās bija pārstāvji no Polijas, Čehijas un Vācijas. Kā topošajai skolotājai man bija lietderīgi redzēt tās aktivitātes, kuras tika piedāvātas Drēzdenē – darbs grupās, kultūrvēsturisku objektu meklēšana, informācijas iegūšana par tiem, iemūžināšana fotogrāfijās.

Valda Gabrjuna, 4. kurss (angļu valodas skolotāja specialitāte)

  • Apsveicama ir RA docētāju iniciatīva iesaistīt studentus šādos projektos. Iepriekš es biju SOCRATES/ERASMUS studiju apmaiņas programmā, tas man ļoti noderēja dodoties uz Drēzdeni. Šobrīd man ar šo pilsētu saistās vairāki vēsturiski nostāsti, kā arī brīnumainās celtnes. Protams, viesošanās Drēzdenē man palīdzēja pilnveidot svešvalodu zināšanas un attīstīt komunikāciju prasmes. Studiju biedriem es noteikti iesaku piedalīties līdzīga veida aktivitātēs, jo tas dod iespēju paplašināt savu zināšanu loku, kā arī gūt pieredzi tālākajam darbam.

Natālija Griņina, 3. kurss (vācu valodas skolotāja specialitāte)

  • Došanās uz Drēzdeni man palīdzēja apzināties svešvalodu zināšanu prasmes, kā arī radošās izpausmes gatavojot materiālus izstādei un informatīvajam bukletam. Darbs nebija vienkāršs, jo strādājām internacionālās grupās. Manuprāt, jauniešiem Drēzdene var būt lieliska vieta, lai studētu, izietu praksi vai vienkārši ceļotu. Esmu gandarīta par pozitīvo pieredzes iegūšanu un lietderīgi izmantoto laiku.

Jāpiebilst, ka līdzīgs projekts turpināsies arī nākamgad, taču jauniešu tikšanās vieta būs Polijā (Vrotslovā).

Rēzeknes Augstskola aktīvi iesaistās ne tikai akadēmiskās apmaiņas, bet arī kultūras un jaunatnes apmaiņas projektos. No 3.-5. decembrim RA un Rēzeknes pilsētas domes telpās noritēja starptautisks seminārs, kurā tika spriests par kopprojektiem ar Spāniju, Somiju, Krieviju, Portugāli un Vāciju, kā arī citām Eiropas valstīm kultūras jomā. Savukārt sadarbojoties ar Rēzeknes, Viļānu un Ludzas pilsētu top jauni kopprojekti pilsētu sadarbības veicināšanas jomā.

Lolita Kivleniece, RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Rēzeknes Augstskolas studenti iepazīst Drēzdeni

Māra Justa foto

Izstādes atklāšanā Rēzeknes Augstskolā piedalījās (no kreisās): apvienības „Europe Direct” projekta vadītājs Mihails Šils no Vācijas; projekta koordinatore, RA Ārējo sakaru daļas vadītāja Helēna Overina un RA rektors, profesors Leonārs Svarinskis, kā arī studenti un mācībspēki

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv