English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Ārējo sakaru daļas aktualitātes
21.06.2004
Sākusies pieteikšanās studijām Hāgenas Tālmācības universitātē (Vācija)

Sākusies pieteikšanās studijām Hāgenas Tālmācības universitātē (Vācija)

Labdien,

vēlos Jūs informēt, ka laikā no š. g. 15. jūnija līdz 27. jūlijam Hāgenas Tālmācības universitātes Rīgas studiju centrā ir iespējams iesniegt reģistrācijas dokumentus studiju uzsākšanai Hāgenas Tālmācības universitātē 2004. gada ziemas semestrī.

Veiksmīga karjera, profesionālā un personiskā izaugsme, jaunu zināšanu apgūšana un esošo zināšanu papildināšana – to visu Jūs variet iegūt, studējot Vācijā vienīgajā tālmācības universitātē - Hāgenas Tālmācības universitātē. HTU absolventi ir pieprasīti speciālisti darba tirgū ne tikai Vācijā, bet arī visā Eiropā.

Studenti HTU var apgūt kultūras un sociālās zinātnes, jurisprudenci, matemātiku, informātiku, ekonomiku, elektrotehniku. Informācija par HTU piedāvātajām studiju programmām atrodama internetā fakultāšu mājaslapās:

•  Kultūras un sociālās zinātnes http://www.fernuni-hagen.de/KSW/

•  Matemātika http://www.fernuni-hagen.de/MATHEMATIK/mathe.html

•  Informātika http://www.informatik.fernuni-hagen.de

•  Ekonomika http://www.fernuni-hagen.de/FBWIWI /

•  Elektrotehnika http://www.et-online.fernuni-hagen.de/welcome.html.de

•  Jurisprudence un tiesībzinātne http://www.fernuni-hagen.de/REWI/welcome.html

Latvijas studentiem tiek piedāvātas arī speciāli izstrādātas studiju programmas.

Tie, kas vēlas nākotnē strādāt kādā no Eiropas Savienības institūcijām, HTU var apgūt divgadīgo maģistrantūras programmu "Deutschlandstudien". Apakšprogrammas: “Vācijas politiskā sistēma, sabiedrība, kultūra” un “Vācu valodas mācīšanas metodika”.

Skaitliski lielākā HTU fakultāte – ekonomikas fakultāte - sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Universitāti un Latvijas Lauksaimniecības universitāti piedāvā divu diplomu maģistrantūras programmu ekonomikā. Šīs studiju programmas absolventi iegūst divus diplomus – Rīgas Tehniskās universitātes vai Latvijas Universitātes vai Latvijas Lauksaimniecības universitātes maģistra diplomu ekonomikā un HTU otrās pakāpes ekonomista diplomu ( Diplom Kauffrau, Diplom Kaufmann I vai II ), kas ir pielīdzināms maģistra diplomam. Šo studiju programmu var apgūt arī tie, kam jau ir RTU, LU vai LLU maģistra diploms ekonomikā.

Tiem, kas vēlas papildināt zināšanas psiholoģijā, tiek piedāvātas viengadīgas tālākizglītības programmas psiholoģijā: "Sociālo procesu psiholoģija"; "Darba un organizāciju psiholoģija"; „Skolu psiholoģija“; „Vides psiholoģija“. Uzsākot studijas kādā no šīm programmām, priekšzināšanas psiholoģijā nav nepieciešamas. Studijas beidzot, tiek iegūts HTU Psiholoģijas institūta sertifikāts.

Ekonomikas zinātņu studenti, uzņēmēji un visi, kam nepieciešamas labas vācu valodas zināšanas veiksmīgai sadarbības nodrošināšanai ar partneriem Vācijā, HTU var apgūt vācu valodas kursu "Wirtschaftsdeutsch". Šis kurss ir labs palīgs mācībās, studijās un tālākizglītības procesā. Tas sniedz gan valodas, gan ekonomikas teorētiskās un praktiskās zināšanas. Kurss "Wirtschaftsdeutsch " palīdz patstāvīgi pilnveidot studijām un darbam nepieciešamās vācu valodas zināšanas, apgūt ekonomikas nozares leksiku; iegūt prasmes jebkuras nozares tekstu ātrai lasīšanai, izpratnei un kopsavilkumam, kā arī iepazīt jaunākās svešvalodas mācīšanās metodes.

HTU studenti var saņemt Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta (DAAD) stipendijas studiju atbalstam.

Pieteikšanās un konsultācijas par studijām Hāgenas Tālmācības universitātē: HTU Rīgas studiju centrā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, 222. telpā; tālrunis uzziņām 7089012; e-pasts snikere@latnet.lv; www.fernuni-hagen.de vai www.rtu.lv/htu_rsc .

Māra Sniķere

HTU Rīgas studiju centra vadītāja
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv