English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Ārējo sakaru daļas aktualitātes
10.05.2010
Vācijas nedēļa Rēzeknē

Vācijas nedēļa Rēzeknē

No 26. līdz 30. aprīlim Rēzekni apmeklēja pārstāvji no Vācijas. Šī nedēļa pilsētā tika dēvēta par Vācijas nedēļu. Viesi apmeklēja dažādas pilsētas iestādes  – Rēzekne Augstskolu, Rēzeknes 1.vidusskolu, pirmsskolas izglītības iestādes, Viļānu pilsētu.

Vācijas nedēļu organizēja RA Ārējo sakaru daļa, jo augstskolai ir cieša sadarbība ar partneriem Vācijā jau 18 gadus. Tiekoties ar RA administrāciju, tika iztirzāti veiksmīgās sadarbības aspekti  – RA studenti un mācībspēki apmeklējuši intensīvos vācu valodas kursus, RA Inženieru fakultātē ik gadu viesojas lektori, kuri vada studentiem nodarbības mehatronikā un vides inženierzinātnē. (Iespējams, tuvākā nākotnē tiks iegūts arī pirmais duālais diploms studiju programmā „Mahatronika”. ) Tikšanās laikā tika virzītas sarunas par turpmāko ilgtermiņa sadarbību, izskatīta iespēja veidot jaunu maģistra studiju programmu tūrisma ekonomikā vai biznesa menedžmentā. Tika apspriestas prakses iepējas Vācijā RA studiju programmas „Tulks referents” studentiem un VAAD projekta stipendiju apgūšanas iespējas.

Inženieru fakultātē notika nodarbības mehatronikā, kurās piedalījas 10 RA studenti un 9 Jādes augstskolas pārstāvji. Savukārt Ekonomikas fakultātē lekcijas mārketingā vadīja Vormsas augstskolas profesors Knuts Šerhaks. Rēzeknes Augstskolas studentiem bija iespēja noklausīties Vormsas studentu stāstījumu par studiju un prakses iespējām Vācijā, Zīgenas un Harcas augstskolā.

Jādes augstskolas Ārējo sakaru daļas vadītāja Andrea Men norādīja, ka abām augstskolām ir daudz kopīgu iezīmju, tāpēc sadarbība starp reģionālajām izglītības iestādēm ir jāveido pēc iepējas ciešāka. Jāteic, ka ciemiņi apmeklēja ne tikai RA, bet arī viesojās divās Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādēs: „Zvaniņš” un „Rūķītis”. Viesošanās laikā 17 Vācijas sieviešu kluba pārstāves pasniedza dāvanas un noskatījās nelielu improvizāciju vecāko grupiņu bērnu izpildījumā vācu valodā.

Tā kā Rēzeknes 1.vidusskola cieši sadarbojas ar Vācijas pārstāvjiem, vācu nedēļas ietvaros skolā notika vairākas aktivitātes, kuru laikā skolēni varēja praksē  pielietot vācu valodas zināšanas un iegūt jaunu informāciju. Rēzeknes 1.vidusskolā vācu akrtise Rita Lonere vadīja ārpusstundu nodarbības ar teātra elementiem. Aktrise arī apmeklēja Rēzeknes Tautas teātra mēģinājumu.

Vācijas pārstāvji viesojās arī Viļānu pilsētā, kur Viļānu slimnīcā aplūkoja diagnostikas iekārtu un pārliecinājās, ka šī gada februārī saņemtais dāvinājums no Vācijas tiek izmantots liederīgi un ir liels atbalsts slimnieku izmeklēšanā.

29. aprīlī Rēzeknes pilsētas domē  tika pasniegtas stipendijas studijām Vācijā. Tās ieguva Rēzeknes Valsts ģimnāzijas skolniece Kristīne Kazeļnika un Rēzeknes 2. Vidusskolas skolniece Jekaterina Smuļova. 

Vācijas nedēļa izvērtās par vērienīgu pasākumu. Līdzās oficiālajiem pasākumiem notika arī neformālās aktivitātes – ciemiņi piedalījās RA sporta dienā, apmeklēja Maizes muzeju Aglonā, iepazina Latgali.

Jāteic, ka 18. maijā Rēzeknes Augstskolā notiks vēl viens ar Vāciju saistīts pasākums – seminārs uzņēmējiem „Darījumu partneris un mērķu tirgus Vācija”.


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv