English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Sporta ziņas
06.11.2010
Students olimpiskajā kustībā

Students olimpiskajā kustībā

22. un 23.oktobrī Latvijas Olimpiskā akadēmija Tukuma ledus hallē rīkoja Sesiju Latvijas studējošai jaunatnei „Students olimpiskajā kustībā”. Sesiju veidoja gan teorētiskās nodarbības, gan praktiskās nodarbības, gan sporta aktivitātes, gan kultūras pasākumi.

Sesijā piedalījās 23 studenti no 7 Latvijas augstskolām – Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas, Liepājas Universitātes, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Rīgas Uzņēmējdarbības koledžas, kā arī trīs mūsu Rēzeknes Augstskolas studenti.

Nelielā sarunā par piedzīvotajiem iespaidiem un pieredzi dalījās Raivis Rumaks (3. HJTZ).

 

Pastāsti nedaudz par pasākuma programmu!

- Pasākums norisinājās 2 dienas. Pirmajā dienā bija vairākas lekcijas par Olimpisko kustību, tās mērķiem, par Olimpiādes spēlēm, par studentu sportu Latvijā un pasaulē, par komandas veidošanas priekšnosacījumiem, par dopingu, par Sporta muzeja aktivitātēm, iespējām iesaistīties brīvprātīgo kustībā u.c.

Sesiju atklāja LOA prezidents Jānis Žīdens un Tukuma pilsētas domes priekšsēdētājs Juris Šulcs.

Par ko stāstīja lekcijās?

- LOA Goda prezidents un LSPA profesors Uldis Grāvītis pastāstīja par godīgas spēles principiem, no filozofiskās puses, kas bija kaut kas jauns, bez kā olimpieši nevarētu sasniegt augstus panākumus. Gunārs Jēkabsons dalījās pieredzē LOA sesijas dalībniekiem par saviem piedzīvojumiem, būdams klātienē daudzās olimpiskajās spēlēs, kā žurnālists. Liene Kozlovska pastāstīja par dopingu, kas tas tāds ir un kā ar to cīnīties, kādas sankcijas tiek piemērotas par tā lietošanu.

Vai bija arī diskusijas, grupu darbi, kas ļāva iepazīties ar citu augstskolu studentiem?

- Jā! Otrajā dienā bija iepazīšanās vakars, kurā labāk iepazināmies ar citu augstskolu studentiem un dalījāmies pieredzē ar to kā attīstīt sportu augstskolā, un ar to, kā piesaistīt studentus sporta aktivitātēm. Bija arī personības tests.

Kas tev visspilgtāk ir palicis atmiņā?

- Otrajā sesijas dienā bija rīta rosme, ko vadīja hokeja komandas treneris. Tajā bija jāveic dažādi sporta vingrinājumi un metieni pa vārtiem, atsevišķi gan meitenēm, gan zēniem. Latvijas Sporta muzeja direktors Juris Celmiņš pastāstīja par Sporta muzeju.

Sesijas noslēgumā mums pasniedz sertifikātus, grāmatas, un LOA t-kreklus. Kā arī mums bija iespēja „intervēt” olimpiešus– Ivanu Klementjevu, Modri Liepiņu un Daini Kovalu.

Kāpēc augstskolai vajadzētu iesaistīties šādos pasākumos?

- Tā ir lieliska pieredze, jaunas zināšanas, iespēja parādīt savu augstskolu. Secināju, ka augstskolai vajag vairāk attīstīt sportu, vairāk ar to nodarboties, jo tā ir liela reklāma augstskolai, kas ceļ tās prestižu.

Sintija Sloka, 3. Ptr

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv