English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Sporta ziņas
06.12.2011
Rēzeknes Augstskolas studenti piedalās Latvijas Olimpiskās Akadēmijas rīkotā sesijā

Rēzeknes Augstskolas studenti piedalās Latvijas Olimpiskās Akadēmijas rīkotā sesijā

No 25. līdz 26. novembrim Jelgavā norisinājās Latvijas Olimpiskās Akadēmijas (LOA) rīkotā sesija studentiem „Studentu atbalsts brīvprātīgo kustībai Latvijā”. Sesijā piedalījās arī trīs Rēzeknes Augstskolas (RA) studenti: Vita Rusiņa, Klinta Breidaka un Juris Ribnikovs.

„Šī sesija veltīta brīvprātīgajam darbam, jo brīvprātīgo loma sporta sistēmā ar katru gadu pieaug. Latvijā brīvprātīga jauniešu iesaistīšanās sporta dzīvē kļūst aizvien nozīmīgāka maratonu, čempionātu, dažādu sporta veidu finālspēļu un citu pasākumu organizēšanā,” sesijas atklāšanā sacīja LOA prezidents Jānis Žīdens. Viņš arī norādīja, ka, iesaistoties brīvprātīgajā darbā, studenti var iegūt ne tikai jaunus draugus un paziņas, bet arī darba un citus piedāvājumus, lai jau studiju laikā sāktu kāpt pa veiksmīgas karjeras kāpnēm.

Kopumā sesijā piedalījās 29 studenti no 5 Latvijas augstskolām  – Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas, Liepājas Universitātes, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas un Rēzeknes Augstskolas. Sesiju vadīja LOA prezidents, Latvijas Sporta pedagoģijas rektors Jānis Žīdens un LOA viceprezidente Biruta Luika.

Sesijā varēja uzzināt par studentu sportu, godīgas spēles principiem sportā un ikdienā, par paraolimpisko kustību un tās attīstību Latvijas un pasaules mērogā, par brīvprātīgo kustību sportā. Sesijas laikā arī bija lieliska iespēja iepazīties ar vienu no Pekinas olimpisko spēļu dalībniekiem un Londonas olimpisko spēļu kandidātu – studentu Māri Urtānu, kurš labprāt dalījās pieredzē, kā apvienot lielo sportu ar studijām, kā arī atbildēja uz  neskaitāmajiem dalībnieku jautājumiem par olimpiskajām spēlēm, gatavošanos tām, sportistu dienas režīmu utt.

Lekciju starplaikos jauniešiem bija jāpilda arī dažādi praktiski uzdevumi – jāpiedalās LOA konkursā, stafetēs un grupu darbos kopā ar olimpiešiem. Sportistiem šī sesija bija iespēja gan papildināt zināšanas, gan labāk iepazīt un nodibināt kontaktus ar citu augstskolu studentiem.

Vita Rusiņa, RA 2.kursa studente


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv